niedziela, 3 marca 2013

Wulkaniczny jachtChcielibyście czymś takim popłynąć w daleki rejs?

Wulkaniczny jacht "Tropical Island Paradise" został zaprojektowany przez brytyjską firmę Yacht Island Design z Derby. Kaskadowy wodospad z symetrycznego stożka dociera do basenu. Jest miejsce na lądowisko dla helikoptera, a także na kabiny plażowe i ekskluzywny bar. Projekt ma za zadanie przypominać odosobniony tropikalny raj inspirowany wyspami karaibskimi, Oceanu Indyjskiego oraz Polinezji. Miejsce na jachcie jest przeznaczone dla 10 VIP-ów, prędkość jachtu będzie wynosić 15 węzłów. Wewnątrz wulkanu mają znajdować się kino, biblioteka, sala do gier, sala gimnastyczna, spa oraz kabiny dla bogaczy. Muszę przyznać, że design bardzo oryginalny. Ciekawe, czy jacht zostanie zbudowany.

Wnet rodzi się pytanie: dlaczego projektantom  tylko wyspy tropikalne kojarzą się z wulkanami? A np. Sandwich Południowy to co?

3 komentarze:

 1. Łee...jestem rozczarowany. Myślałem że to Twój! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. A co sądzisz o tym:
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/ekwadorskim-wulkanem-tungurahua-wciaz-wstrzasaja-kolejne-eksplozje

  Może być z tego według Ciebie większy bałagan?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie. Erupcje popiołu Tungurahua póki co są umiarkowane, odnotowano lekki opad popiołu w pobliskich miejscowościach, co nie znaczy, że nie mogą się nasilić. Tungurahua co chwila gości na moim blogu, zazwyczaj drzemie bardzo krótko, a potem zaczyna wybuchać znowu! W grudniu ub. roku doszło do dość silnej erupcji tego niezmordowanego ekwadorskiego wulkanu.

   A co do jachtu... jasne, chciałbym taki, ale za biedny jestem. :-)

   Usuń