poniedziałek, 6 stycznia 2014

Nishino-shima i SinabungNowy Rok 2014 zaczął się dla mnie pechowo, od dwóch dni nie mam w domu Internetu i nie wiem kiedy uda mi się być stałym użytkownikiem wirtualnego świata. Ucierpi na tym regularność, tudzież punktualność wrzucanych niusów o wybuchających wulkanach (a także mój drugi blog). A nuż się wydarzy w styczniu jakaś potężna erupcja wulkaniczna np. szóstka w skali VEI? :-] W miarę możliwości (dopóki nie będę miał z powrotem regularnego domowego dostępu do sieci) będę wrzucał posty z pracy.

60 eksplozji i spływów piroklastycznych z wulkanu Sinabung dzisiejszego dnia. Najdłuższa z gorejących chmur z południowo-wschodniego zbocza dotarła o godzinie 16:49 lokalnego czasu na odległość 4.5 km. Strefa zagrożenia rozciąga się na odległość 7 km. Liczba ewakuowanych: 20 331 ludzi.

Połączona z Nijimą Nishino-shima ma kształt 'motyla'. Zniknęła plaża i małe kolorowe jeziorko sprzed tygodnia. Wylewy lawy utworzyły i powiększyły deltę na południowym zachodzie. Aktywność strombolijska na wyspie prawdopodobnie wciąż trwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz