wtorek, 8 stycznia 2013

Wzrost sejsmiczności wulkanu Seulawah Agam
3 stycznia 2012 roku podniesiono stopień alarmu na trzeci dla sumatrzańskiego wulkanu Seulawah Agam po stwierdzeniu wzrostu sejsmiczności. W pobliżu krateru Heutsz (miejsca ostatniej erupcji wulkanu w 1839 roku) pojawiła się nowa solfatara.

5 komentarzy:

 1. Piękny ten wulkan. Wiesz, bardzo lubię patrzeć na takie wulkany bo jakby nie patrzeć stożki wulkaniczne to takie...góry. A w górach jestem zakochany od niemalże małego. Co prawda łazić po wulkanach nieco bym się strachał, choć...kto wie. Taki Fudżi na przykład. Wspaniała perspektywa spod a i z góry zapewne zapiera dech.
  Pozdro :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest kilka przepięknych wulkanów. Magicznych. Przecudownie symetrycznych. Fudżi to sztandarowy przykład. Ale są jeszcze np. Koriacka Sopka, Kluczewska Sopka, Mayon, Lopevi, Maipo, Osorno, Cleveland, Pavlof czy mój ulubieniec - chyba najbardziej symetryczny wulkan na Ziemi - aleucki Shishaldin.

  http://wulkanyswiata.blogspot.com/search?q=Shishaldin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeglądnołem wszystkie- wspaniałe i niezwykle imponujące stożki. Robią ogromne wrażenie. Mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu Mayon. Jak dla mnie- bomba!

   Usuń
  2. Mayon jest niesamowicie piękny. Ale też niebezpieczny, gdyż w trakcie erupcji schodzą z jego zboczy gorejące chmury. Zapomniałem o najpiękniejszym kamczackim wulkanie, a mianowicie Kronocka Sopka. Jeszcze Nemo Peak (Kuryle) czy Arenal. Długo można by wymieniać, a nawet zorganizować konkurs piękności...

   Usuń
 3. Oj tak...i w tym konkursie trudno byłoby chyba wyłonić faworyta. Każdy bowiem z tych wulkanów ma swój niepowtarzalny styl :)

  OdpowiedzUsuń