niedziela, 13 czerwca 2010

Niusy – Taal, Kluczewska Sopka, Pacaya, Popocatepetl, TiatiaAnomalia termiczna zaobserwowana została na kurylskim wulkanie Tiatia. Czyżby szykował się do erupcji? Foto 1.

Nadal wybucha gwatemalski wulkan Pacaya. Erupcji towarzyszą strombolijskie eksplozje, wylewy lawy oraz wyrzucane na wysokość setek metrόw bomby wulkaniczne.

Kluczewską Sopką targają silne eksplozje z popiołem wyrzucanym na wysokość przynajmniej 7.3 km.

Meksykańskim wulkanem Popocatepetl 8 czerwca 2010 roku targnęła silna eksplozja, ktόrej owocem był sięgający wysokości 8 km obłok popiołu.

Po wzroście aktywności sejsmicznej i emisjach toksycznego gazu w jeziorach kraterowych wulkanu Taal rząd Filipin w jego okolice wysyła helikoptery, grupy medyczne i ratunkowy ekwipunek. Mimo że Taal jeszcze nie wybuchł zasugerowano ewakuację pięciu tysiącom mieszkańcόw zamieszkującym pobliże wulkanu. Poziom Alarmu wynosi w tej chwili 2. Woda w jeziorze kraterowym Wulkanicznej Wyspy – głόwnym otworze erupcyjnym - zmieniła barwę, stała się gorąca i śmierdzi siarką. Taal wraca do życia? Volcanic Island, foto 2.

Update: film nakręcony. Jeszcze nie zmyłem z siebie sztucznej krwi. W każdym bądź razie co w nim się znajdzie: ano trawiony koszmarami i spragniony ludzkiej krwi mutant, cztery sceny krwawych morderstw, upiorne manekiny, opuszczona fabryka i wόz Drzymały, wreszcie makabryczna scena narodzin. Brzmi obiecująco?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz